Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej koordynują badania nad innowacyjnym systemem magazynowania energii opartym na sile grawitacji. Ma wspierać system elektroenergetyczny, wykorzystujący OZE, a demonstrator tej technologii powstanie w Kopalni Węgla Brunatnego Turów.
[Wersja PDF]
Celem programu jest poprawa stabilności pracy Krajowej Sieci Energetycznej (KSE) oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, przyłączonych do sieci.
[Wersja PDF]
Projekt wykorzystuje zaawansowaną technologię magazynowania energii, aby zbudować wydajny i niezawodny system magazynowania, zintegrowany z lokalnym wytwarzaniem energii odnawialnej i tradycyjną siecią elektroenergetyczną.
[Wersja PDF]
Celem programu jest poprawa stabilności pracy Krajowej Sieci Energetycznej (KSE) oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, przyłączonych do sieci.
[Wersja PDF]
Celem programu jest poprawa stabilności pracy Krajowej Sieci Energetycznej (KSE) oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, przyłączonych do sieci.
[Wersja PDF]
Pozwalają one na monitorowanie częstotliwości w czasie rzeczywistym, odpowiedzi ładowania/rozładowania na poziomie milisekund, inteligentne planowanie z ciągłą optymalizacją oraz adaptację do skomplikowanych warunków operacyjnych – wzmocniając stabilność sieci i zapewniając.
[Wersja PDF]