Będzie to pierwsza tego typu instalacja magazynowania energii w Belgii i ma zostać uruchomiona do końca 2024 roku. Jej głównym zadaniem ma być wspieranie belgijskiej sieci wysokiego napięcia w wymiarze 24/7. Magazyn ma zapewnić to, co jest teraz w energetyce najbardziej.
[Wersja PDF]
Na terenie Belgii zostanie uruchomiona instalacja do magazynowania energii. Tym samym magazyn energii będzie pełnił rolę wspomagającą belgijski system energetyczny, a dokładnie sieć wysokiego napięcia.
[Wersja PDF]